Uzaktan Kumandalı Tente

Uzaktan Kumandalı Tente

Uzaktan Kumandalı Tente

Kumandalı Tente Dört mevsim gölgelendirme işlevine sahip pergola tenteler evlerinizde ya da Firma yöneticiliği yapmış olduğunuz mekanlarda, daha ekonomik bir şekilde hem dekoratif açıdan hem de koruyucu açıdan üstün olan çeşitli alternatifler sunar. Tenteler esas olarak iki kısımdan oluşur ve bu kısımlar, branda ve tente sistemi olarak adlandırılır. Sabit tenteler otomatik tentelerden farklı olarak herhangi bir sisteme sahip değildirler ve fonksiyonellikleri düşüktür. Sabit tenteler haricindeki tüm gölgeliklerde ise belli bir otomasyon sistemi kullanılabilir ve fonksiyonellik kişinin isteğine göre ayarlanabilir. En fazla tercih edilen tenteler arasında uzaktan kumandalı tenteler yer alır. Uzaktan kumandalı tentenin kullanım avantajları sabit tentelere göre çok daha fazladır. Günümüzde birçok mekanda ve evde otomatik tenteler kullanılmaya başlanmıştır.

Tüm tente modellerimizde olduğu gibi CLASSIC model de dilerseniz uzaktan kumanda ile veya rüzgar & güneş sensörü ile açılıp kapanabilir. Teknik Özellikleri bulunmaktadır.

Her Sisteme Uyarlanabilir

Pergole Tenteler ihtiyaçlara göre, körüklü tente, spotlu tente, raylı tente, kasetli tente, eğim kontrollü tente olarak farklı alternatifler ile tercih edilebilirler. Tüm bu alternatiflere uygulanan uzaktan kumandalı sistem, güneşin geliş açısında göre ayarlama yapmayı sağlayabildiğinden kullanışlılık açısından fark yaratır. Kişi isterse güneşi tamamen keserek tam gölge bir ortam ya da kısmi engelleme yaparak yarı gölge bir ortam oluşturabilir. Bu tip tenteler sabit tentelere göre çok daha fazla tercih edilmekte olan sistemlerdir.

Mekânı Fonksiyonelleştirme

Uzaktan Kumandalı Tenteler genellikle cafe restoran gibi mekanlarda, açık ve kapalı mekanların bir arada kullanılmasında olanak tanırlar. Mekan havalandırma işlevini en iyi şekilde gören bu sistemler, gerek görüldüğü durumunda kaldırılarak açık hava mekanı, gerek görüldüğü durumlarda ise indirilerek kapalı bir mekan oluşturulabilir. Bu tenteler kış bahçelerinin oluşturulmasında tercih edilirler ve aynı zamanda, doğru branda seçimi ile soğuktan koruyucu görevini de üstlenebilirler. Uzaktan kumandalı tenteler ile kısmı açık mekan oluşturmak da mümkündür. Böylece bir mekânı ikiye bölmek kolaylaşır ve buradan herkesin faydalanabilmesi mümkün olur.

Tente Sistemleri ve Brandaların Dayanıklılığı

Tente brandalarında akrilik malzemeden üretilmiş bez ya da naylon kullanılır. Kişilerin tercihlerine göre dekorasyona uygun renk ve desen seçenekleri bulunmaktadır. Mekânı daha görsel bir hale getirmek adına, tente isteminde de daha göz alıcı metal bir iskelet kullanılması mümkün olabilmektedir. Tente iskeleti genellikle paslanmaz çelikten oluşturulmakta böylece kış aylarında, yağmur ve kar gibi, pas oluşumuna yol açan sebeplerin etkisi ortadan kaldırılmaktadır. Tente brandalarındaki mevcut dayanıklılık, tente sisteminin kullanım ömrünü doğrudan etkiler. Branda malzemesi hem yağmur ve kar koşullarına hem de güneşin UV ışınlarında dayanıklı olmalıdır. UV ışınları örtü malzemeleri üzerinde delici ve yakıcı etki gösterirler ve bir süre sonra örtü malzemesinin rengini kaybetmesi ve elenerek açıklıklar oluşturması söz konusu olur. Bu durumun olabilecek en uzun süreye ertelenmesi adına, akrilik malzemeden üretilmiş UV ışınlarına dayanıklı brandaların kullanılması tercih edilir.

Kumandalı Tente Sistemlerinin Özellikleri

Uzaktan kumandalı otomatik tenteler pratik kullanım açısından büyük avantajlar sağlarlar. Hafif oluşları ise bir diğer avantajları arasındadır. Bahçelerde ya da mekanlarda, bu tentelerin açılıp kapanması yaklaşık olarak 1 2 dakika içerisinde gerçekleştirilir. Branda malzemesinin hafif olması bu kolaylığı sağlar. Tente sensörü ya da motoru olarak adlandırılan kısım, açılıp kapanmayı sağlar ve uzaktan kumanda ile kontrol edilebilir. Açılma yarıda kesilerek kısmı açık bir alan oluşturulabilir. Motor yer kaplayan bir sistem olmayıp, tente demirleri içerisinde yerleştirilen bir mekanizmadır ve kullanım kolaylığı açısından sorun yaratmayan bir pratikliğe sahiptir. Uzaktan kontrollü tenteler, kumanda üzerindeki ayarlar sayesinde, ısı yayabilme, ya da varsa spot ışıklarının kullanımını ayarlayabilme gibi seçenekler de sunarlar.

 

Motorlu Kumandalı Tente Modelleri

Bir yorum ekleyin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.