Tente Teknik Özellikleri

Tente Teknik Özellikleri

Tente Teknik Özellikleri

  • Özel çekme 6063 ekstrüzyon aluminyum profil.
  • Elektrostatik toz fırın boya kaplama.
  • Black-out (10 Katmanlı) su geçirmez, alev yürütmez, dokulu membran.
  • SOMFY ve BECKER  Alman marka uzaktan kumandalı otomasyon sistemi.
  • Kendinden dereli ön kiriş profili.
  • Çelik tel örgülü trigger kayış sistemi.
  • Sızdırmazlık için özel olarak tasarlanmış fitil sistemi.
  • Galvanizli elektrostatik boya kaplamalı koruma çatısı.
KALiTE

KALiTE

 

Blackout  Kumandalı Tente Kumaşı

Kumandalı Tente Kumaşı Özellikleri ,-25 soğuğa,+70 sıcağa ve yağmura dayanıklı çadır,kaliteli tente kumaşları,uzman işçiliği ile müşterilerine uygun fiyatlarla.

dilmesinin nedeni; tentenin güneşi ışıklarını maksimum derecede kesmesi ve tente altında kalan yaşam mahalini oldukça serin tutması olarak gösterilebilir. Kumaş kendiliğinden üç boyutlu bir desene sahip olması ve sıkı dokunuşlu oluşundan diğer kumaşlardan ayrılmaktadır. Özellikle raylı tente imalarında kullanılan bir kumaştır. Çok fazla renk seçimi sunmaz, fakat uzun ömürlüdür. Güneş ve yağmur geçirmez, Koku yapmaz, yosunlanmaz. Elbette fiyat olarak diğer türlere göre oldukça pahalıdır.

1 – Sistem Alüminyum Profil Alaşım,Üretim ve Kesit Özellikleri
1a-Alaşım Üretim Özellikleri
Sistemde kullanılacak tüm aluminyum ekstrüzyon profillerin 6063 T6 alaşımı ile ,ISO 9001:2008, Alüminyum ve alaşımları , eloksal ,toz boya kaplaması üretimi ve satışı kalite yönetim sistemi altında EN 15088 Alüminyum ve Alüminyum Alaşımları-Yapım işleri için yapısal mamüller muayene ve teslim için teknik şartlar ,EN755-1 Alüminyum ve Alüminyum alaşımları Ekstrüzyonla imal edilmiş Tellik Çubuk/Çubuk, boru ve profiller, TS EN 12020-1 , EN AW-6063 alaşımlarından ekstrüzyon ile imal edilmiş hassas profiller için teknik muayene ve teslim şartları , TS EN 12020-2 , EN AW-6063 alaşımlarından ekstrüzyon ile imal edilmiş hassas profiller için boyut ve şekil toleransları , normlarına uygunluğu üretici veya aluminyum ekstrüzyon tedarikçi firma tarafından geçerli uygunluk belgesi ile belgelendirilmelidir.
Sistemin Alüminyum Ekstrüzyon Profillerinde Uygulanacak Elektrostatik toz boya işleminin minimum 120 mikron kalınlıkta ve ‘’Qualicoat’’ kalite sistem markalı , uygulama proseslerine uygunluğu yine üretici veya aluminyum ektrüzyon tedarikçi firma tarafından uygunluğu geçerli uygunluk belgesi ile belgelendirilmelidir.
1a-Kesit Özellikleri
Sistemde kullanılacak tüm profillerdeki montaj sonrası defleksiyon miktarı profil boyu / 250 oranını geçmeyecektir.
-Taşıyıcı Kiriş (ray profili)
a-0 ile 7 metre arası açılımlar için;
Minimum 80 mm x 125 mm ölçülerde ve minimum 2,00 mm profil kesit kalınlığında olmakla beraber taşıyıcı kirişlerin cephede aks aralığı maksimum 4500 mm olarak sınırlandırılmalıdır
b-7 ile 10 metre arası açılımlar için;
Minimum 110 mm x 160 mm ölçülerde ve minimum 3,00 mm profil kesit kalınğında olmakla beraber taşıyıcı kirişlerin cephede aks aralığı maksimum 4500 mm olarak sınırlandırılmalıdır
-Ön Kiriş (entegre oluk profili)
Minimum 160 mm x 160 mm ölçülerde ve minimum 2,50 mm profil kesit kalınğında , entegre gizli su tahliye sistemine uygun.
-Ön Direk
Minimum 100 mm x 130 mm ölçülerde ve minimum 2,50 mm profil kesit kalınlığında , entegre gizli su tahliye sistemine uygun.
-Yan Kayıt Profili
Minimum 100 mm x 100 mm ölçülerde ve minimum 2,50 mm profil kesit kalınlığında.
-Kumaş Profili Ara Destek Profili
Minimum 45 mm x 60 mm ölçülerde ve minimum 1,50 mm profil kesit kalınlığında olmakla beraber destek profillerinin maksimum aks aralığı 450 mm olarak sınırlandırılmalıdır.
-Kumaş Profili Çekici Destek Profili
Minimum 80 mm x 60 mm ölçülerde ve minimum 1,80 mm profil kesit kalınlığında.
-Çatı Destek Kirişi
Minimum 40 mm x 160 mm ölçülerde ve minimum 2,00 mm profil kesit kalınlığında olmakla beraber destek kirişlerinin aks aralığı maksimum 1000 mm olarak sınırlandırılmalıdır.
-Motor Destek Kirişi
Minimum 40 mm x 160 mm ölçülerde ve minimum 2,50 mm profil kesit