Tente Çeşitleri

Tente Çeşitleri

Tente Çeşitleri

Güneşten korunmak için gerilen bez, naylon vb malzemeden yapılmış örtü: Günümüzde gelişmiş sistemlerle sunulmaktadır.

Tente Çeşitleri

Tente Çeşitleri

Tente çeşitleri bakımından oldukça geniş bir alandır. Bir tentenin kalitesi ve işlevselliği imalatındaki kumaşın kalite değerleri ile doğru orantılıdır. Kumaşın teknik olarak tente görevi görüp göremeyeceği bir takım işlevsel ve dokuma sıklığına bağlıdır. Ancak her şeyden evvel yapıldığı kumaş ve hatta kumaşın dokunduğu iplik son derece önemlidir.

kumandalı tente gibi görsellerde mevcut olan sistemleri branda sektöründe kaliteli yapan bir firmayız tente çeşitlilikleri özel istekler isteğe bağlı yapıla bilmektedir

Tente Çeşitleri ürünleri ve çeşitlerini çok fazla ürün yelpazesine sahip ürünlerdir başlıca sıralamak gerekirse firmamızın hizmet verdiği ürünler kategorisi şu şekildedir

  • Kumandalı Tente

  • Pergola Tente

  • Otomatik Tente

  • Sabit Tente

  • Körüklü Tente

  • Pencere Tipi Tente

  • Mafsallı Tente

  • Karpuz Tente

  • Kasetli Tente

  • Katlamalı Tente

tente özellikleri

Tenteler çeşitli kumaşlar ile üretilen (ki bu kumaşlara branda genel adı verilmektedir) ve belirli taşıcı veya kullandırıcı sistemlere sahip olan koruyucu sistemler olarak tanımlanabilir. Tenteler koruma özelliklerini ışık, nem, ısı ve yağmura karşı veya benzeri yapay ya da doğal etkilere karşı başarı ile uygulayan sistemlerdir. Tente çeşitleri bakımından kullanıldığı yer veya kullanıcı mekanizmalar etkili olmaktadır.

– Çift taraflı sistemler 2 profil ayak üzerine montajlanırlar. Büyük bahçeler, restaurant, cafe ve barlar için idealdirler. Çift yöne açılması önemli özelliğidir.

– Smart sistemler kaliteli ürünler olup tente malzemesinin 4 tarafında bulunan kapaklar sayesinde tamamen kontrol edilebilirBünyesindeki su kanalları sayesinde aşağı su akması da engellenir.

– Kasetli sistemler estetik görünüme sahip ürünler olup weinor veranda teknolojisine sahiptir. Tente geri çekilince malzeme bir kaset içine konur. Bu sayede tente kumaşı korunmuş olur.

-Körüklü tenteler büyük alanlar için pek uygun olmamakla beraber genellikle balkon ve giriş bölgelerinde tercih edilir.

– Raylı pergola sistemler sigara yasağının da gelmesiyle rağbet  görmüştür ve satışlarında patlamalar olmuştur. Kafe, otel, restoran tarzı iş yerleri için gözde bir ürün olmuştur. Pergola tente sistemi dört mevsim kullanılabilen bir tente sistemidir. Bu sistem katlanarak veya sarılarak otomasyon sistemi yardımıyla açma-kapama işlevini gerçekleştirir.

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.